Хіп-Хоп

Сьогодні є поширеними безліч суперечливих термінів (клубні танці та інші), які стосуються сучасного танцю і багато хто, ставлячи собі питання про їх розмежування, не отримує чіткої і зрозумілої відповіді. В своїй більшості танцювальні стилі пов’язані із стилями музики, що часто виражається в їх назвах. Проте не все так просто.


Досить популярним сучасним танцем сьогодні є хіп-хоп, проте його часто плутають із іншими подібними видами танців. Для того, щоб відмежувати поняття, зазирнемо в історію.

Історія хіп-хопу.

Започаткував хоповий рух, як не дивно, реп, який і став витоком тієї культури, представників якої ми бачимо на вулиці щодня і частково самі ними є. Однією з культових груп, яка започаткувала хіп-хоповий рух, став колектив Public Enemy, якому вдалося підняти реп музику до небувалих вершин. Але все одно не дивлячись на ті старання, які прикладалися цими особистостями, хіп-хоп музика залишалася андеграундною до середини 80-х років.

Хіп-хоп - це багатогранна культура, що зародилася в чорному гетто Нью-Йорка в кінці 60-х років. З часом виділилися наступні напрями: реп, граффіті і брейкданс. Як бачимо, танцем хіп-хопу є брейкданс. Це багатьох збиває з пантелику, породжує деяку плутанину в термінах. Брейкданс ми розглянемо окремо, оскільки за багато років цей стиль розвинувся так, що розділився на цілком самостійні стилі танцю.

У восьмидесятих роках хіп-хоп став танцювальною конкурсною дисципліною. Життєрадісний і енергійний, неагресивний танець. Характерні: скакові, пружинні рухи (”hip-hop” - підскакувати, дрібно стрибати). Завдяки постійній інтеграції музичних стилів, техніка хіп-хопу безперервно розвивається: вбирає в себе елементи інших танцювальних культур (брейкдансу, фанку та ін.). Саме такі танці зараз частіше називають хіп-хопом. З хіп-хопу часто починають розучувати клубні танці завдяки помірному темпу музиці, а також тому, що хіп-хоп несе незаперечну користь: володіння вільним, ненапруженим рухом і здатністю розслаблятися в танці.